Tvorba webových stránek a SEO

Optimalizace webu pro mobily

Co je to "mobile first index"?

Mobile first index jednoduše znamená, že Google už nebere tolik v potaz to, jak se vaše webová prezentace zobrazuje na počítačích. Za mnohem důležitější nyní Google považuje stále více používaná mobilní zařízení. Co z toho plyne? Pokud si chcete udržet dobré pozice ve vyhledávačích, musí váš web být dostupný pro všechny uživatele na všech zařízeních. Nejde jen o to, že vás za to Google odmění, ale většina uživatelů dnes stejně webové stránky prohlíží přes mobil. Takže by byla velká škoda si nechat utíkat zákazníky.

Bez responsivního designu ani ránu!

Řešením je responsivní webová stránka. Tudíž taková stránka, která se přizpůsobuje malým displejům tabletů a mobilů. Tím si nerozzlobíte Google a zároveň udržíte návštěvníky webu, kteří k vám zavítali přes mobilní zařízení. Již v roce 2017 celosvětový traffic tvořil bezmála 63% návštěvnost přes mobilní zařízení. Google tedy udělal další krok a zaměřil se na technologii AMP.

Co je to AMP?

AMP neboli akcelerované mobilní stránky někdo také nazývá web budoucnosti. O co vlastně jde? AMP jsou speciálně upravené webové stránky, které bleskurychle načítají na všech mobilních zařízeních. Princip je takový, že se vytvoří odlehčená kopie stránky s /amp na konci adresy původní stránky. Google tyto dané stránky navíc cachuje na svých vlastních serverech. Pokud vyhledávate web přes mobil, ve výsledcích Google se vám poté zobrazují právě jen tyto verze s /amp. Jako bonus se vedle vaší stránky ve výsledcích zobrazuje ještě malá ikonka s bleskem, která dává najevo právě tu rychlost. Dalším plusem je, že Google tyto stránky opět upřednostňuje před ostatními v pozicích ve vyhledávačích.

Ne vždy se AMP hodí.

AMP samozřejmě nejsou dokonalé. Na AMP stránkách zapomeňte na všemožné designové fičury. Dostanete v podstatě jen planý text s obrázky. Proto se AMP hodí spíše pro obsahové weby. Například zpravodajské servery. Pokud vás zajímá, jak taková AMP stránka vypadá, stačí za url této stránky napsat /amp nebo pod tímto odkazem.

Zanechte mi na Vás kontakt

Navrhnu vám responsivní webové stránky s podporou AMP,  které se na Googlu neztratí.

Pension Helena Honesová SEO
Ukázka
Tomáš Hones

SEO na pensionhelenahones.cz

Obsah Co je to SEO? SEO na pensionhelenahones.cz Analýza stránky a definování klíčových slov Onpage faktory Kvalitní obsah s klíčovými slovy Maximalizace dwell time Nastavení

číst dále »
co je to wordpress?
Vzdělávání
Tomáš Hones

Co je to WordPress?

Obsah Co je to WordPress? Jak to vypadá v administraci WordPressu? Výhody a nevýhody WordPresu Co je to WordPress? WordPress je redakční systém sloužící k

číst dále »
jak zrychlit wordpress náhled
Vzdělávání
Tomáš Hones

Jak zrychlit web na WordPressu

Obsah Kvalitní hosting s HTTP/2 Rychlá a čistá šablona Optimalizace obrázků do formátu MozJPEG Cachování Hromada dalších drobností WordPress a rychlost? Ne, není to oxymoron.

číst dále »

Tyto webové stránky využívají soubory cookies.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies.